Yeşil Pasaport İçin Vietnam Vizesi Gerekli Mi ?- Vietnamavize.com

Yeşil Pasaport İçin Vietnam Vizesi Gerekli Mi ?

Yeşil Pasaport Vietnam Vizesi

yeşil pasaport vietnam vizesi
yeşil pasaport vietnam vizesi

Yeşil pasaport vietnam vizesi durumu olukça merak edilmektedir. Bunu net bir şekilde söylebiliriz ki Yeşil pasaporta sahip Türk vatandaşlarının Vietnam’a girişlerde vize ihtiyaçları yok. Bir çok yerli – yabancı firma bunu bilmeleriei rağmen insanları yanlış yönlendirmekte ve vize satmaya çalışmaktadırlar.

Yeşil pasaport sahibi Türk vatadandaşları 90 güne kadar Vietnam’da vizesi kalabilmektedirler. Aşağıdaki görsel ; dış işlerinin resmi web sitesinden. Aynı zamanda buraya tıklayarak siz de ulaşabilirsiniz.

yeşil pasaport vietnam vizesi

Yeşil Pasaport Sahipleri Havalimanında Nasıl Bir İşleme Tabi Tutulurlar ?

Yeşil pasaport sahipleri Vietnam’a vardıklarında, havalimanında ekstra bir işleme tabi tutulmazlar.Direk pasaport kontrolüne geçip sorunsuzca Vietnam’a giriş yapabilirler.

Bordo pasaport sahipleri ise pasaport kontrolü öncesi bulunan vize ofisine giderek temin ettikleri vize onay mektubu ile vizelerini pasaportlarına işletmeleri gerekir.

Bordo Pasaport Sahipleri için Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

Yeşil pasaport’a Vietnam vizesi gerekmiyorken, bordo pasaport sahipleri Vietnam vizesi’ne ihtiyaç duymaktadırlar.

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

Öncelikle Vize onay mektubu (Vietnam C1 belgesi) adında bir belgeye ihtiyaç duyuluyor. Bu belgeyi aracılığımızla alabilirsiniz. Pasaportunuzun ilk sayfasının görüntüsü ve uçak bileti rezervasyonlarınızı iletmeniz kafi oluyor.

Ortalama 10 gün içinde size mail ortamında bu belgenizi iletiyoruz. Bu belgenin çıktısıyla birlikte 2 adet biyometrik fotoğraf bulundurmanız yeterli oluyor. Vize onay mektubunuzla sorunsuz bir şekilde check-in işlemi yapıp, ardından uçağınıza biniyorsunuz.

Vietnam’a vardığınızda da pasaport kontrolü öncesi vize ofisi var. Ordaki yetkililere vize onay mektubunuzu, 2 adet biyometrik fotoğrafınızı ve orda dolduracağınız basit bir formu teslim ediyorsunuz. Ortalama 15-20 dk içinde vizeniz pasaportunuza işleniyor.Bu şekilde Vietnam Kapıda Vize uygulamasını kullanmış oluyorsunuz.

Evet hepsi bu kadar. Artık pasaport kontrolüne geçip Vietnam’a giriş yapabilirsiniz.

Vietnam vizesi ücreti nedir ?

Vietnam vizesi ücreti 100 USD‘dir. Bu tek girişli ücretidir, çift girişli vize talep ederseniz onun ücreti 120 USD‘dir. Bu fiyatlarara ek olarak havalimanında tek girişli için 25 USD, çift girişli için de 50 USD vize işleme ücreti ödenmektedir.

Havalimanında Vietnam Vizesi Almak Riskli Mi ?

Hayır değil. Çünkü size temin ettiğimiz vize onay mektubu belgesi, adı üstünde vizenizin onaylandığını taahhüt eder. Yani Vietnam’a vardığınızda yeni bir vize başvurusu yapmayacaksınız. Onaylanmış bir vizenizi bastıracaksınız.

Vietnam ticari vizesi Nasıl Alınır ?

Vietnam ticari vizesi alabilmeniz için öncelikle orda bulunan partner firmanızın göç idaresine giderek sizin adınıza ticari vize başvurusunda bulunması gerekir. Bu işlem turistik vizeden biraz daha zorlu olduğu için eğer kalış süreniz 25 günün altındaysa vietnam turisik vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yeşil Pasaport İçin Vietnam Vizesi Gerekli Mi ?” üzerine 3 görüş

  1. merhabalar, 3 kişiyiz. 1 imiz yeşil pasaportlu, anlattığınıza göre onun için vize gerekmiyor. bize 2 adet vietnam vizesi gerekli yardımcı olur musunuz ?

  2. çok teşekkürler. sayenizde vize almaktan kurtulduk. bir acente yeşil pasaporta da vize istendiğini söylemişti. sağolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön