Vietnam Vizesi Havalimanında Nasıl Alınır ? - Vietnamavize.com

Vietnam Vizesi Havalimanında Nasıl Alınır ?

Vietnam vizesi ücreti 90 USD – Yerli ve Güvenilir Firma – Faturalı İşlem

Önce Vize, Sonra Ödeme

Telefon / Whatsapp :+90 541 210 2020
Mail : vietnamavize@gmail.com 
Adres : Dumlupınar mah. Park Cad. No : B/10 D 20 Bursa / Nilüfer

Havalimanında Vietnam Vizesi

Vietnam vizesi havalimanında nasıl alınır ? sorusu çokca merak edilmektedir. Vietnam vizenizi isterseniz Vietnam konsolosluğu, arzu ederseniz de havalimanında pasaportunuza işletebiliyorsunuz. Tabi öncelikle vize onay mektubu diğer adıyla da Vietnam c1 belgesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bu başvuruyu aracılığımızla çok kolay bir şekilde alabilirsiniz, hem de herhangi bir ön başvuru ücreti ödemeden. Ödemenizi belgeniz geldikten, yani vizeniz onaylandıktan sonra gerçekleştirirsiniz. Şimdi adım adım havalimanında Vietnam vizesi nasıl alınır bundan bahsedelim.

vietnam vizesi havalimanında nasıl alınır

Adım Adım Vietnam Vizesi

Gerekli süre: 10 gün.

Vietnam vizenizi sanıldığından çok daha kolay bir şekilde havalimanında pasaportunuza işletebilirsiniz.Online Başvuru için ; +90 541 210 20 20 whatsapp adresi veya vietnamavize@gmail.com mail adresini kullanabilirsiniz.

 1. Vize Onay Mektubu (C1 Belgesi) Başvurusu

  Daha öncede bahsettiğimiz gibi havalimanında Vietnam vizesi alabilmeniz için önce bu belgeye ihtiyacınız olacak. Bu belge başvurusu için iletişim kanallarımızdan bize ulaşarak, online olarak pasaport ilk sayfa görüntünüzü ve uçak bileti rezervasyonlarınızı iletmeniz kafi. Eğer uçak bileti rezervasyonunuz henüz yoksa bize sadece tarihlerinizi iletiyorsunuz biz de sizin için göstermelik rezervasyon sunarak başvurunuzu iletiyoruz.

 2. Başvuru Süresi ve Vize Onay Mektubunun Gelmesi

  Başvuru süresi 7-10 iş günüdür. Bu süre içinde vize onay mektubunuz Vietnam’daki göç idaresinden tarafımıza mail ortamında iletilir. Biz de aynı şekilde tarafanıza iletiriz. Bu belgenin aslında ihtiyacınız olmuyor, kopyasının çıktı yeterli oluyor.

 3. Ödeme İşlemi

  Ödemenizi belgeniz çıktıktan sonra hatta konsolosluğu arayarak belgenin teyitini gerçekleştirdikten sonra yapabilirsiniz. Bu açıdan size %100 güven sunuyoruz. Ödemeyi havale/eft/kredi kartı (3d secure), western union yöntemlerinden herhangi biriyle gerçekleştirebilirsiniz.

 4. Vietnam vizesini Havalimanında Almak

  Vize onay mektubu, vizenizin onaylandığını taahhüt eden belgedir ve havalimanında onaylanmış vizemizi sadece pasaportumuza işletiriz. Vize onay mektubuyla sorunsuz bir şekilde check-in işlemi yapıp, uçağımıza biniyoruz. Vietnam’a vardığımızda havalimanında pasaport kontrolü öncesi vize ofisi karşılıyor sizi. Sizin için temin ettiğimiz vize onay mektubunuzun çıktısını, 2 adet biyometrik fotoğraf ve 25 usd vize işleme ücreti ve size daha önceden göndermiş olduğumuz vize başvuru formunu vize yetkililerine teslim ediyorsunuz. Ortalama 15-20 dakika içinde vizeniz pasaportuza işeniyor ve sorunsuz bir şekilde pasaport kontrolüne geçiş yapıyorsunuz.

Havalimanında Vietnam Vizesi Almanın Riski Var Mı ?

Bunu kesin bir şekilde söyleyebiliriz ki hayır. Çünkü vize onay mektubunuz vizenizin onaylandığını taahhüt eder ve geriye sadece vizenizi pasaportunuza işletmesi işlemi kalır. Vietnam vizenizi içiniz rahat bir şekilde havalimanında alabilirsiniz.

Vietnam Vizesini Konsolosluktan Almak

Vietnam vizesini konsolosluk aracılığıyla almak isterseniz öncelikle yine vize onay mektubuna ihtiyacınız olacak. Sadece ek işlem olarak vizenizi işletmek istediğiniz konsolosluğa bi bilgilendirme fax’ı çekiliyor göç idaresi tarafından. Ardından konsolosluk aracılığıyla da vizenizi alabiliyorsunuz. Havalimanında vize işleme ücreti 25 usd iken, konsolosluklarda 110 usd’yi bulabilmektedir.

Vietnam Vizesi Ücreti Nedir ?

Vietnam vizesi ücreti ;

Tek Girişli90 USD
Çok Girişli110 USD
Acil Başvuru (5 İş günü)150 USD

Not : Havalimanında vize işleme ücreti tek girişli için 25 USD, çoklu girişli için ise 110 USD’dir.

Yeşil Pasaport İçin Vietnam Vizesi Gerekiyor Mu ?

Yeşil pasaportlu Türk vatandaşları için 90 güne kadar Vietnam vizesi gerekmemektedir. Havalimanında da ekstra herhangi bir işlem yapmadan veya ödemeden direk pasaport kontrolünden ülkeye giriş yapabilmektedirler.

Vietnam Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Vietnam’ın nüfusu yaklaşık 90 milyondur.
 • Başkenti Hanoi’dir.
 • Yönetim biçimi Sosyalist Cumhuriyet’tir.
 • 1872 – 1954 yılları arasında Fransız sömürgesi altında kalmıştır.
 • Ülkede bulunan motosiklet sayısı otomobil sayısının 20 katıdır.
 • Dünya’nın en büyük karabiber ve kaju fıstığı üreticisi ünvanını elinde bulundurmaktadır.
 • Brezilya’dan sonra dünyanın 2. en büyük kahve üreticisidir.
 • Ülkedeki insanların çoğu Budizm’e inanmaktadır.
 • Okullarda zil kullanılmaz. Çan kullanılır.
 • Ortalama yaşam süresi 75 yıldır.
 • Gelişmekte olan ülkeler arasındaki en az işsizlik oranına sahip ülkedir.
 • Gelişmekte olan ülkeler arasında okuma-yazmada %94’lük oranıyla en iyi ülke konumundadır.
 • Vietnam dili dünyanın en zor öğrenilen dillerinden biridir. Aynı kelimeler farklı tonlarda farklı anlamlara gelmektedir.
 • Yaşça büyük veya mevki sahibi kişilerle konuşurken gözlerinin içine bakmamak gerekir.
 • Yakın zamanda keşfedilen dünyanın en büyük mağarası olan Han Son Doong Vietnam’da bulunmaktadır.
 • Vietnam savaşı için askere çağırılan ağır sıklet boks şampiyonu Muhammed Ali gitmeyi ret edince boks şampiyonu unvanı geri alınmıştır.
 • Yerel bambu liflerinin örülmesiyle yapılan 3000 yıllık geçmişe sahip sivri şapkalar hem güneşten koruyup hem su içmeye kullanılır.Adı Konik şapka olarak geçer.

İlginizi Çekebilir ;

Vietnam Vizesi Havalimanında Nasıl Alınır ?” üzerine 6 görüş

 1. havalimanında vietnam vizesi almak konusu kafamı karıştırıyordu uzunca bir süredir. çok teşekkür ederim bilgilendirme için.

 2. konsoloslukla uğraşmadan havalimanında alabiliyorsak gerçekten süpermiş.. ben de kim gitcek ankaraya diyorum

 3. çok sağolun. şuan virüs dolayısıyla başvuru yapamıyorum fakat şu durumlar netleştiğinde vietnam’ı ziyaret etmek istiyorum.

 4. yardımlarınız için çok teşekkürler. kolay bir şekilde aldın vizemizi.

 5. merhaba vietnamda vize başvurularının son durumu nedir acaba? turistik olarak vietnamı ziyaret etmek istiyoruz. vietnama vize alabiliyor muyuz ? en son koronavirüs sebebiyle başvurular durdurulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
Open chat