Vietnam Vizesi 2023 Yılında Nasıl Alınır ? - Vietnamavize.com

Vietnam Vizesi 2023 Yılında Nasıl Alınır ?

Vietnam vizesi 2023 yılında da çok kolay bir şekilde, ön ödeme yapmaksızın garantili olarak alınabilmektedir. Vietnam vizesi nasıl alınır ? konusu keşmekeş gibi görünmekle birlikte aslında göründüğü gibi zor değildir. Vietnam vizesi alabilmek için Vietnam vize onay mektubu adında bir belge temin etmeniz gerekiyor. Bu belge Vietnam c1 belgesi olarak da geçmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus güvenilir bir firma aracılığıyla bu belgeyi temin etmeniz. Bu belgeyi bizim aracılığımızla güvenli bir şekilde temin edebilirsiniz.

vietnam vizesi 2020
vietnam vizesi 2023 yılında nasıl alınır ?

Vietnam vizesi ücreti 100 USD – Yerli ve Güvenilir Firma – Faturalı İşlem

Önce Vize, Sonra Ödeme

Telefon / Whatsapp :+90 541 210 2020
Mail : vietnamavize@gmail.com 
Adres : Dumlupınar mah. Park Cad. No : B/10 D 20 Bursa / Nilüfer

Gerekli süre: 10 gün

Adım adım vietnam vizesi 2023 nasıl alınır ? Aşağıdaki adımları takip ederek çok kolay bir şekilde ön ödeme işlemi gerçekleştirmeden vietnam vizesi 2023 başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Online Kolay Başvuru

  +90 541 210 2020 Tel/Whatsapp veya vietnamavize@gmail.com mail üzerinden pasaport ilk sayfa görüntünüzü ve uçak bileti rezervasyonlarınızı tarafımıza iletiyorsunuz. Uçak bileti rezervasyonlarınız yoksa Vietnam’a giriş-çıkış tarihlerinizi bildirmeniz yeterli. Biz sizin adınıza göstermelik rezervasyon oluşturarak başvurunuzu göç idaresine iletiyoruz.vietnam vizesi 2020

 2. Başvuru Süreci ve Vize Onay Mektubunuzun Gelmesi

  Başvuru süresi 7-10 iş günüdür. Bu süre sonunda vize onay mektubunuz (vietnam c1 belgesi) bize mail ortamında gelir ve biz de size iletiyoruz. Vize onay mektubunun aslına ihtiyacınız olmuyor, kopyası yeterli.Bu belge vietnam vizenizin onaylandığını taahhüt eder ve geriye sadece pasaportunuza işletmesi kalır. Vize işleme ücretini havalimanında sorunsuz bir şekilde gerçekleştirirsiniz.vietnam c1 belgesi

 3. Ödeme İşlemi

  Ödemenizi belgeniz çıktıktan sonra ve arzu ederseniz konsolosluğu arayarak vize onay mektubunuzun geçerliliğini teyit ettikten sonra gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi Havale/Eft şeklinde veya güvenli bir alt yapı üzerinden online olarak kredi kartınızla yapabilirsiniz. Nasıl arzu ederseniz.

 4. Vizenizi Havalimanında Pasaporta İşletmek

  Daha öncede belirttiğimiz gibi vize onay mektubu (c1 belgesi) vietnam vizesi vizenizin onaylandığını taahhüt eder ve geriye vizenizi pasaportunuza işletmeniz kalır. Size gönderdiğimiz vize onay mektubunun çıktısını, 2 adet biyometrik fotoğraf, orda dolduracağınız basit bir vize başvuru formu ve 25 usd havalimanındaki vize ofisine teslim ettikten sonra geriye sadece vizenizin pasaportuza işlenmesini beklemek kalıyor. Bu süre ortalama 15-20 dk’dır. Sonrası vizenizi sorunsuz bir şekilde alıp, pasaport kontrolüne geçiyorsunuz. Hepsi bu kadar.

Vietnam C1 Belgesi Nedir ? Nasıl Alınır ?

Vietnam vizesi 2023 için öncelikle vietnam c1 belgesi temin etmemiz gerekiyor yukarıda da belirttiğimiz gibi. Bu belge sizin Vietnam’a tamamen turistik amaçlı gideceğinizi başvuru yaparken belirtilen tarihlerde giriş-çıkış yapacağınızı taahhüt eden bir belgedir.

Vietnam c1 belgenizi aracılığımızla temin edebilirsiniz. Vietnamavize.com olarak 2016 yılından beri Türk vatandaşları için Vietnam Vizesi desteği vermekteyiz. Başvuru için sadece pasaportunuzun ilk sayfasının görüntüsünü ve uçak bileti rezervasyonlarınızı whatsapp veya mail aracılığıyla iletebilirsiniz. Eğer uçak bileti rezervasyonunuz yoksa sizin adınıza biz göstermelik uçak bileti rezervasyonu ayarlayabiliyoruz, çok önemli bir husus değil. Sadece tarihlerinizi belirtmeniz yeterli oluyor.

Biz başvurunuzu Vietnam’daki göç idaresine gerçekleştiriyoruz. Ortalama 7 iş günü içinde de belgeniz tarafımıza iletiliyor. Belgenin orijinali Vietnam’da kalıyor, bize mail ortamında kopyasını iletiyorlar. Biz de aynı şekilde size iletiyoruz. Belgenin örneği aşağıdadır.

vietnam c1 belgesi
Vize onay mektubu (c1 belgesi örneği)

Vietnam C1 Belgesi, vizenizin onaylandığını ve belirtilen tarihlerde arasında da giriş çıkış yapacağınızı taahhüt eder.

Vietnam c1 Belgesi Ücreti Nedir ?

Vietnam c1 belgesi ücreti tek girişli için 100 USD, Çift girişli için 120 USD‘dir. Ödemenizi belge çıktıktan sonra yaparsınız.

Vietnam Vizesi 2023 Pasaporta İşletmek

Vietnam C1 belgemizi temin ettikten sonra, vietnam vizemizi bastırmak için 2 opsiyonunuz var. Arzu ederseniz gitmeden önce Ankara Vietnam Konsolosluğu aracılığıyla vizenizi pasaportunuza işletebilirsiniz. Arzu ederseniz de Vietnam’a vardığınızda havalimanında vizenizi pasaportunuza işletebilirsiniz. Arasında sadece vize işleme ücreti maliyet farkı var. Vietnam vizenizi havalimanında bastırmak isterseniz sadece 25 USD ödüyorsunuz, konsolosluk aracılığıyla işletmek isterseniz 110 USD gibi bir ücret talep ediyorlar. Dolayısıyla bizden bu belgeyi temin eden çoğu kişi vizelerini havalimanında almayı tercih ediyorlar.

Vietnam Vizesi 2023 Havalimanında Nasıl Alınır ?

Vietnam c1 belgenizi temin ettikten sonra bu belgenin çıktısını alıyorsunuz. Bu belgeyle birlikte yanınızda 2 adet 4×6 ölçülerinde biyometrik fotoğraf bulundurmanız kafi. Başka birşeye ihtiyacınız yok. Sorunsuz bir check-in ardından Vietnam’a vardığınızda pasaport kontrolü öncesi vize ofisi var. Vize ofisine gittiğinizde orda size vietnam vize başvuru formu veriyorlar. Onu doldurmanız gerekiyor. Eğer orda vakit kaybetmek istemiyorsanız formu buradan indirebilir, gitmeden önceden doldurursanız oraya gittiğiniz zaman kazanmış olursunuz. Daha sonrasında ordaki vize yetkililerine pasaportunuzu, vietnam c1 belgenizi, 2 adet biyometrik fotoğrafınızı ve son olarak doldurduğunuz vize başvuru formunu teslim ediyorsunuz. Ortalama 15-20 dk içinde vizenizi pasaportunuza işliyorlar ve sorunsuz bir şekilde Vietnam’a giriş yapabiliyorsunuz.

Vietnam Vizesi’ni Havalimanında Almak Riskli Mi ?

Vietnam vizesini kapıda almak riskli değil. Çünkü temin ettiğiniz Vietnam c1 belgesi sizin vizenizin onaylandığını taahhüt eder ve geriye sadece bastırması kalır. Yani oraya gittiğinizde yeni bir vize başvurusu yapmayacağınız için herhangi bir risk bulunmamaktadır.

Çoklu Girişli Vietnam Vizesi 2023 Nasıl Alınır ?

Çoklu girişli Vietnam vizesi, c1 belgesi başvurunuzu yaparken bize belirtmeniz gerekir. Ekstra bir prosedüre gerek kalmadan çoklu girişli vietnam vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

Karayoluyla Girişlerde Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

Karayoluyla girişlerde vietnam vizesi almak için vizenizi pasaportunuza konsolosluk aracılığıyla daha önceden işletmeniz gerekmektedir. Eğer vizenizi pasaportunuza Kamboçya veya Taylanddaki Vietnam konsoloslukları aracılığıyla işletirseniz daha uyguna mal olacaktır. Oralarda 40 usd işleme ücreti alırken, Türkiye’de daha önce belirttiğimiz gibi 110 usd talep etmektedirler.

Yeşil Pasaport İçin Vietnam Vizesi Gerekiyor mu ?

Yeşil pasaport için vietnam vizesi gerekmemektedir. Yeşil pasaporta sahip Türk vatandaşları Vietnam’da 90 güne kadar vizesiz kalabilmektedirler.

Vietnam’da Gezilecek Yerler

Vietnam gezilecek yerler listesi başlıca aşağıda listelenmiştir.

 • Halong Bay : Vietnam’da mutlaka görülmesi gereken bir yer Halong Körfezi. Cruise gemilerle koyu turlarsınız, harika bir ambiyansa sahiptir.
 • Hoi An : UNESCO’nun koruması altında olan eski bir Vietnam şehri. Fenerlerin aydınlattığı şehir olarak tanımlanabilir.
 • Sa Pa : Pirinç tarlalarının eşsiz görüntüsü ve yerel hayatın deneyimlenebilmesi adına ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri.
 • Ninh Binh : Doğa harikası.
 • Mekong Delta : Sabahın köründe insanların nehirde nasıl ticaret yaptıklarını ve yerel hayatı deneyimlemek için görülmesi gereken yerlerden biri.
 • Chu Chi Tünelleri : Tarihe tanıklık etmek istiyorsanız burayı görmelisiniz. Vietnam savaşında inşa edilmiş mühendislik harikası yeraltı tünelleri.
 • Mui Ne : Asya’nın ortasında bir çöl.
 • Da Lat : Vietnam’ın Karadenizi diyebiliriz.
 • Pho Quoc : Vietnam’da bulunan harika bir ada. Plaj insanıyım diyorsanız bu ada tam size göre.
 • Hue : Vietnam’ın eski başkenti. Vietnam’ın tarihi yüzü.
 • Danang : Vietnam’ın İzmir’i olarak değerlendirebiliriz.
 • Hanoi : Vietnam’ın başkenti. Vietnam’ın eski yüzü.
 • Ho Chi Minh : Vietnam’ın en kalabalık şehri, Vietnam’ın modern yüzü.

Vietnam Yemekleri – Vietnamda Ne Yenir ?

Başlıca Vietnam yemekleri listesi ;

 • Pho : Vietnamlıların ünlü kahvaltısı. Noodle çorbası
 • Banh mi : Vietnam usulü sandviç.
 • Spring rolls : Vietnam usulü sarma.
 • Banh Xeo : Vietnam usulü krep
 • Cha Che Trung : Yumurtalı kahve.

Vietnam Vizesi 2023 Yılında Nasıl Alınır ?” üzerine 17 görüş

 1. yardımlarınız için çok teşekkürler! sorunsuz bir şekilde ülkeye giriş yaptık.

 2. çok yardımcı oldunuz. çok sağolun sayenizde sorunsuz bir şekilde giriş yaptık.

 3. 15 lık bir beklemenin ardından havalimanında vizemizi aldık. herşey söylediğiniz gibi ilerledi. dürüstlüğünüz ve emeğiniz için müteşekkiriz. sağolun.

 4. harikasınız 🙂 teşekkür mahiyetinde yazmak istedik.. çevremde vietnama gitmek isteyen kişilere sizi tavsiye edeceğim.

 5. Ibrahim bey cok tesekkur ederiz. hersey icin cok sagolun. vietnam vizemizi havalimanında sorunsuz bir sekilde aldik.

 6. ibrahim bey gerçekten çok teşekkür ederiz. vietnam vizesi hakkında çok olumsuz şeyler okumuştuk fakat siz bizim işimizi gerçekten kolaylaştırdınız. hakkınızı helal edin

 7. ibrahim bey öncelikle vize konusunda yardımlarınız için çok teşekkür ederim. ben ve eşim harika bir vietnam turu yaptık.keşke biraz daha kalabilseydik diye düşünmedik değil. insanlarıyla, kültürüyle, doğasıyla çok etkilendiğimiz bir ülke oldu. umarım ileride tekrar ziyaret etme şansı bulabiliriz. saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön