Vietnam Vize Politikası Nedir ? - Vietnamavize.com

Vietnam Vize Politikası Nedir ?

vietnam vize politikası
vietnam vize politikası

Vietnam vize politikası farklı ülkelere göre değişmektedir. Vietnam’ın belirlediği riskli ülkeler kategorisi var. Maalesef Türkiye de bu riskli ülkeler kategorisi içinde olduğu için farklı bir vize politikası uygulamaktadır.

Vietnam vizesi ücreti 90 USD – Yerli ve Güvenilir Firma – Faturalı İşlem

Önce Vize, Sonra Ödeme

Telefon / Whatsapp :+90 541 210 2020
Mail : vietnamavize@gmail.com 
Adres : Dumlupınar mah. Park Cad. No : B/10 D 20 Bursa / Nilüfer

Türk vatandaşları için Vietnam vize politikası

Türk vatandaşları için vietnam vizesi diğer ülkelere biraz daha kısıtlayıcı. Tabi bu bordo pasaportlular için geçerli. Bordo pasaporta sahip Türk vatandaşları için vietnam vize politikası aşağıdaki gibidir ;

Türk vatandaşları 06.04.2019 tarihi itibariyle 22 günlük bir kalış süresi vermektedir. 1 yıl içinde 2. kez turistik vize ile ülkeye giriş yapılmasına izin vermemektedir.

Vietnam vizesi başvurusu için gerekli belgeler ;

  • Pasaportunuzun ilk sayfasının görüntüsü
  • Uçak bileti rezervasyonlarınız (kesin alınmış olmasına gerek yok)

Bu iki belgeyi bize iletiyorsunuz, ardından sizin için Vietnamda bulunan göç idaresine vize başvurusu yapıyoruz. Ortalama 7-10 iş günü içinde sizin adınıza vize onay mektubu adında bir belge geliyor. Bu belgenin diğer adı vietnam c1 belgesi olarak da geçer. Bu belgeyi size mail ortamında iletiyoruz. Belgenin çıktısıyla birlikte 2 adet biyometrik fotoğraf ve 25 usd bulundurmanız kafi oluyor.

Vietnam’da havalimanında vardığınızda pasaport kontrolü öncesi vize ofisi var. Bu size bahsettiğimiz evrakları ve orda dolduracağınız basit bir vize başvuru formunu doldurak teslim ediyorsunuz ve 15-20 dk içinde vizenizi pasaportunuza işleyip size teslim ediyorlar. Göründüğü üzere vietnama vize almak bahsedildiği gibi zor değil.

Vietnam vizesi ücreti nedir ?

Türk vatandaşları için vietnam vizesi ücreti 90 USD‘dir. Bu ücret bizim temin ettiğimiz vize onay mektubu (c1 belgesi) için ödenir.Ödemesini belgeniz çıktıktan sonra gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanında da 25 usd bastırma ücreti ödenmesi gerekmektedir. Vietnam vizesi’nin toplam maliyeti 115 USD‘dir.

Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları için Vietnam vizesi

Yeşil pasaport sahip Türk vatandaşları için vietnam vize politikası aşağıdaki gibidir.

06.04.2019 tarihi itibariyle yeşil pasaporta sahip Türk vatandaşları 90 güne kadar vize gerekmeksizin Vietnam’da kalabilmektedirler.

İngiltere vatandaşları için Vietnam vizesi

İngiliz vatandaşları 15 güne kadar vietnam vizesi gerekmeksizin Vietnam’da kalabilmektedirler. 15 günden fazla kalışlar için vietnam vizesi temin edilmesi gerekmektedir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık, 1 yıllık gibi tek – çift girişli vize opsiyonları mevcuttur. Başvuru için; sadece pasaport ilk sayfa görüntüleri kafidir. Başvuru yapmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Fransa vatandaşları için Vietnam vizesi

İngiliz vatandaşlarında olduğu gibi Fransa vatandaşları da 15 güne kadar vietnam vizesi gerekmeksizin Vietnam’da kalabilmektedirler. 15 günden fazla kalışlar için vietnam vizesi temin edilmesi gerekmektedir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık, 1 yıllık gibi tek – çift girişli vize opsiyonları mevcuttur. Vize başvuruları 3-4 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.Başvuru için; sadece pasaport ilk sayfa görüntüleri kafidir. Başvuru yapmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Almanya vatandaşları için Vietnam vizesi

Almanya vatandaşları vietnam vizesine tabidir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık 1 yıllık gibi tek – çift girişli vize opsiyonları mevcuttur. Vize başvuruları 3-4 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.Başvuru için; sadece pasaport ilk sayfa görüntüleri kafidir. Başvuru yapmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Hollanda vatandaşları için Vietnam vizesi

Hollanda vatandaşları vietnam vizesine tabidir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık 1 yıllık gibi tek – çift girişli vize opsiyonları mevcuttur. Vize başvuruları 3-4 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Başvuru için; sadece pasaport ilk sayfa görüntüleri kafidir. Başvuru yapmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Belçika vatandaşları için Vietnam vizesi

Belçika vatandaşları vietnam vizesine tabidir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık 1 yıllık gibi tek – çift girişli vize opsiyonları mevcuttur. Vize başvuruları 3-4 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.Başvuru için; sadece pasaport ilk sayfa görüntüleri kafidir. Başvuru yapmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

İspanya vatandaşları için Vietnam vizesi

İspanya vatandaşları vietnam vizesine tabidir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık 1 yıllık gibi tek – çift girişli vize opsiyonları mevcuttur. Vize başvuruları 3-4 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.Başvuru için; sadece pasaport ilk sayfa görüntüleri kafidir. Başvuru yapmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

İtalya vatandaşları için Vietnam vizesi

İtalya vatandaşları vietnam vizesine tabidir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık 1 yıllık gibi tek – çift girişli vize opsiyonları mevcuttur. Vize başvuruları 3-4 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.Başvuru için; sadece pasaport ilk sayfa görüntüleri kafidir. Başvuru yapmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Polonya vatandaşları için Vietnam vizesi

Polonya vatandaşları vietnam vizesine tabidir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık 1 yıllık gibi tek – çift girişli vize opsiyonları mevcuttur. Vize başvuruları 3-4 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.Başvuru için; sadece pasaport ilk sayfa görüntüleri kafidir. Başvuru yapmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Avusturya vatandaşları için Vietnam vizesi

Avusturya vatandaşları vietnam vizesine tabidir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık 1 yıllık gibi tek – çift girişli vize opsiyonları mevcuttur. Vize başvuruları 3-4 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.Başvuru için; sadece pasaport ilk sayfa görüntüleri kafidir. Başvuru yapmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

İsveç vatandaşları için Vietnam vizesi

İsveç vatandaşları vietnam vizesine tabidir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık 1 yıllık gibi tek – çift girişli vize opsiyonları mevcuttur. Vize başvuruları 3-4 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.Başvuru için; sadece pasaport ilk sayfa görüntüleri kafidir. Başvuru yapmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

İsviçre vatandaşları için Vietnam vizesi

İsviçre vatandaşları vietnam vizesine tabidir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık 1 yıllık gibi tek – çift girişli vize opsiyonları mevcuttur. Vize başvuruları 3-4 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.Başvuru için; sadece pasaport ilk sayfa görüntüleri kafidir. Başvuru yapmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Portekiz vatandaşları için Vietnam vizesi

Portekiz vatandaşları vietnam vizesine tabidir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık 1 yıllık gibi tek – çift girişli vize opsiyonları mevcuttur. Vize başvuruları 3-4 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.Başvuru için; sadece pasaport ilk sayfa görüntüleri kafidir. Başvuru yapmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan vatandaşları için Vietnam vizesi

Bulgaristan vatandaşları vietnam vizesine tabidir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık 1 yıllık gibi tek – çift girişli vize opsiyonları mevcuttur. Vize başvuruları 3-4 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.Başvuru için; sadece pasaport ilk sayfa görüntüleri kafidir. Başvuru yapmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Azerbaycan vatandaşları için Vietnam vizesi

Azerbaycan vatandaşları vietnam vizesine tabidir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık 1 yıllık gibi tek – çift girişli vize opsiyonları mevcuttur. Vize başvuruları 3-4 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.Başvuru için; sadece pasaport ilk sayfa görüntüleri kafidir. Başvuru yapmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Türkmenistan vatandaşları için Vietnam vizesi

Türkmenistan vatandaşları vietnam vizesine tabidir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık 1 yıllık gibi tek – çift girişli vize opsiyonları mevcuttur. Vize başvuruları 3-4 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.Başvuru için; sadece pasaport ilk sayfa görüntüleri kafidir. Başvuru yapmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Özbekistan vatandaşları için Vietnam vizesi

Özbekistan vatandaşları vietnam vizesine tabidir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık 1 yıllık gibi tek – çift girişli vize opsiyonları mevcuttur. Vize başvuruları 3-4 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.Başvuru için; sadece pasaport ilk sayfa görüntüleri kafidir. Başvuru yapmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Gürcistan vatandaşları için Vietnam vizesi

Gürcistan vatandaşları vietnam vizesine tabidir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık 1 yıllık gibi tek – çift girişli vize opsiyonları mevcuttur. Vize başvuruları 3-4 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.Başvuru için; sadece pasaport ilk sayfa görüntüleri kafidir. Başvuru yapmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

İran vatandaşları için Vietnam vizesi

İran vatandaşları vietnam vizesine tabidir. Maksimum 22 gün kalış süresi alabilmektedirler. Başvuru için; pasaport görüntüsü, uçak bileti ve hotel rezervasyonları gerekmektedir. Çift girişli başvuru da yapabilmektedirler.
Başvuru yapmak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Vietnam Vize Politikası Nedir ?” için bir görüş

  1. eşim ingiltere vatandaşı vietnam vizesi almak istiyoruz. bu konuda prosedür nedir nasıl alabiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
Open chat