Vietnam vize istiyor mu ? - Vietnam Vize - Vietnamavize.com

Vietnam Vize İstiyor Mu ?

vietnam vize istiyor mu
vietnam vize istiyor mu ?

Vietnam son yıllarda Türk sırt çantalı gezginlerin ve turistlerin asyadaki popüler destinasyonlarından biri haline geldi. Haliyle bir çok kişi tarafından “Vietnam vize istiyor mu?” sorusu soruluyor. Bu sebeple bu yazıda bu soruyu cevaplamak istedik. Vietnam vize politikası ile alakalı tüm detayı bu yazıda bulabilirsiniz.

Türk Vatandaşları için Vietnam Vizesi

Vietnam, Türk vatandaşlarından vize talep ediyor. Umumi (bordo) pasaporta sahip Türk vatandaşlarının vietnam vizesi almaları gerekiyor.

Vietnam vizesi Yeşil Pasaport’a vize istiyor mu ?

Yeşil pasaporta sahip olan Türk vatandaşları için vize talep edilmiyor. 90 güne kadar vizesiz bir şekilde Vietnam’da kalabiliyorlar. Yeşil pasaport vietnam vizesi için güncel durum bu şekildedir.

Vietnam vizesi almak zor mu ?

Birçok kaynakta Vietnama vize almanın zorluğundan bahsetmektedirler. Bu tamamen bilgi kirliliğiyle alakalı bir durum. Aslında vietnam vizesi almak oldukça kolay. Vietnam C1 Belgesi (Vize onay mektubu) adında bir belge temin etmeniz gerekiyor. Bu belgeyi biz sizin için temin ediyoruz.

Vietnam vizesi başvurusu için gerekli evraklar nedir ?

Vietnam vizesi gerekli evraklar ;

  • Pasaportunuzun ilk sayfasının görüntüsü
  • Uçak bileti rezervasyonlarınız

Bu iki belgeyi bize iletmeniz durumunda. Vietnam’da bulunan yerel seyahat acentemiz aracılığıyla direk ordaki göç idaresine başvuruda bulunuyoruz. Ortalama 7 iş günü içinde Vize onay mektubunuz elimizde oluyor. Bu mektup sizin vizenizin onaylandığını taahhüt ediyor. Geriye sadece bastırması kalıyor. Arzu ederseniz Vietnam konsolosluğu aracığıyla arzu ederseniz de havalimanında bastırabilirsiniz vizenizi. Aradaki tek fark bastırma ücreti maliyet farkı. Havalimanında sadece 25 usd talep ederlerken, burdaki konsolosluk 110 usd talep etmektedir. Ciddi bir fark olduğu için bizden bu belgeyi temin eden kişiler vizelerini Vietnam’da havalimanında almayı tercih ediyorlar.

Vietnam Vizesi c1 Belgesi (Vize onay mektubu) ücreti nedir ?

Belge ücreti 100 usd’dir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi bir de havalimanında 25 usd bastırma ücreti maliyeti var. Toplamda 125 usd’ye mal olmaktadır. Başka bir masrafınız olmayacaktır.

Havalimanında herhangi bir sorunla karşılaşır mıyız ?

Vizenizi havalimanında bastırmak isterseniz, havalimanında herhangi bir sorunla karşılaşma riskiniz yok. Çünkü size temin edeceğimi vize onay mektubu vizenizin onaylandığını taahhüt eder. Sadece bastırması kalır. Havalimanında yanınızda sadece bu belgeyle birlikte 2 adet biyometrik fotoğraf bulundurmanız gerekir. Başka birşeye ihtiyacınız olmayacak.

Havalimanında vietnam vizesi bastırma süreci nasıl işliyor ?

Havalimanında giriş yaptığınızda pasaport kontrolü öncesi vize ofisini göreceksiniz. Hemen orda vietnam vizesi başvuru formu‘nu doldurcaksınız. Ardından vietnam vizesi c1 belgenizi, 2 adet biyometrik fotoğraf ve 25 usd teslim edeceksiniz. Geriye sadece beklemesi kalacak. Ortalama 15-20 dk içinde isminizi seslenip pasaportunuzu vizeniz işlenmiş şekilde teslim edecekler.

Bize ulaşın vietnam vizenizi kolayca alalım!

Vietnam Vize İstiyor Mu ?” için bir görüş

  1. vietnam için vize istemiyor diye biliyorduk gelecek hafta vietnama uçuyoruz bu konuda bize hızlıca yardımcı olma şansınız var mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön