Vietnam Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur ? Vietnamavize.com

Vietnam Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur ?

Vietnam Vize Başvuru Formu

Vietnam vize başvuru formu hakkında merak edilen bir husus da nasıl doldurulacağı oluyor. Belgenin üzerinde ingilizce olarak belirtilmiş olsa bile ingilizce bilmeyen kişilere de yardımcı olmak adına madde madde vietnam vizesi başvuru formu nasıl doldurulur, bundan bahsedeceğiz.

Ek olarak vize formunu Vietnam’a gitmeden önce doldurup, oraya vardığınızda vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde belgelerinizi teslim edip daha kısa sürede vizenizi pasaportunuza işletebilirsiniz. Bu açıdan da faydalı olacaktır. Vietnam vize başvuru formu indir, buraya tıklayarak başvuru formumuzu indiriyoruz ve sonrasında arkalı önlü olarak çıktısını alıyoruz. Şimdi geçelim doldurma işlemine ;

Vietnam vizesi ücreti 100 USD – Yerli ve Güvenilir Firma – Faturalı İşlem

Önce Vize, Sonra Ödeme

Telefon / Whatsapp :+90 541 210 2020
Mail : vietnamavize@gmail.com 
Adres : Dumlupınar mah. Park Cad. No : B/10 D 20 Bursa / Nilüfer

Vietnam vizesi başvuru formu nasıl doldurulur ?

Aşağıdaki iki vietnam vize başvuru formu görselini indirerek nasıl doldurulacağı konusunda yardımcı olabilirsiniz.

 1. Adımızı – soyadımızı yazıyoruz (Büyük harflerle)
 2. Cinsiyetimizi seçiyoruz. Erkek için (Male), Kadın için (Female)
 3. Doğum tarihimizi gün,ay,yıl şeklinde yazıyoruz.
 4. Doğum yerimizi yazıyoruz.
 5. Doğduğumuz milliyetimizi yazıyoruz (Eğer Türkseniz Turkish olarak yazabilirsiniz)
 6. Şuanki milliyetimizi yazıyoruz (Mevcut hangi ülke vatandaşı olduğumuzu yazıyoruz)
 7. Dini inancımız (İslam ise, Islam yazabilirsiniz)
 8. Mesleğimiz
 9. Çalıştığımız yerin veya kendinize aitse iş yerimizin adresi
 10. Ev adresimiz – Telefon / E-mail adresimiz
 11. Tabloya aile üyelerimizi giriyoruz, bu konuda bir zorunluluk yok boş geçseniz de olur. Eğer doldurun derlerse doldurabilirsiniz yine size kalmış bir durum.
 12. Burada pasaport bilgilerimizi giriyoruz. Pasaport numarası, Pasaport türü kısmına regular giriyoruz. Bu bölümde ayrıca pasaportumuzu düzenleyen yeri ve pasaportumuzun geçerlik tarihini girmemiz gerekiyor.
 13. Buraya eğer Vietnam’a daha önce giriş yapmışsak, son giriş tarihimizi yazıyoruz. Giriş yapmadıysak boş bırakıp geçiyoruz.
 14. Vietnam’a giriş tarihimizi ve kaç gün kalacağımızı yazıyoruz bu bölüme. Vizeniz kaç günlük verildiyse o kadar gün sayısını yazabilirsiniz. Daha önce ayrılsanız da olur, sorun yok.
 15. Vietnama geliş amacımız, turistik vize aldığımız için başka sebeple gelmiş olsak bile tourism yazmamız gerekir.
 16. Kalacağımız hotelin, hostelin adresini buraya yazabilirsiniz. Eğer eşinizde dostunuzda kalcaksanız onun adresini yazabilirsiniz.
 17. Name of hosting organization kısmına bizi davet eden bir kuruluş, şirket varsa onun adını ve altına adresini yazıyoruz. Eğer yoksa burayı boş geçiyoruz. Eğer eşimizde dostumuzda kalacaksak Hosting individual kısmına o kişinin adını ve altına da adresini yazıyoruz.
 18. Bizimle birlikte seyahat eden 14 yaşının altında çocuğumuz varsa yan taraftaki alana onun fotoğrafını yapıştırıyoruz.Alt kısma da isim, cinsiyet ve doğum tarihini yazıyoruz.
 19. Burada vizemizin tek girişli veya çift girişli olduğunu seçiyoruz. Alt kısmında da vize onay mektubunda yazan vizemizin geçerlilik tarihlerini yazıyoruz.
 20. Bu kısmı boş geçiyoruz.

Son olarak en alt kısma ; havaalanın adı ve giriş yaptığımız tarihi gün, ay, yıl şeklinde yazıyoruz. En alt kısma da adımızı, soyadımızı yazıp imzamızı atıyoruz. Hepsi bu kadar! Harici bir sorunuz olursa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Havalimanında vize alım süreci nasıl oluyor ?

Vietnam’a vardığımızda, pasaport kontrolü öncesi vize ofisi var. Pasaportumuzu, Vietnam C1 belgesi ( Vize onay mektubu), Vietnam Vize Başvuru Formunu, 2 adet biyometrik fotoğraf teslim ediyoruz. Eğer bu formu daha önce doldurursanız daha önce bahsettiğimiz gibi orda vakit kaybetmemiş olursunuz. Ortalama 15-20 dk içinde vizenizi pasaportunuza işliyorlar ve direk pasaport kontrolüne geçip Vietnam’a giriş yapabiliyorsunuz.

Vietnam Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur ?” üzerine 4 görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön