Vietnam Ticari Vizesi Nasıl Alınır ? - Vietnamavize.com

Vietnam Ticari Vizesi Nasıl Alınır ?

Vietnam ticari vize başvurusu, Vietnam’da 25 günden fazla kalmayı planlayan ve iş amaçlı giden kişiler için geçerlidir. Eğer 25 günün altında kalınması gerekiyorsa vietnam ticari vize başvurusu yapılmasına gerek yoktur. Bunun sebebi ticari vize başvurusunun turistik vizeye göre daha zahmetli olmasıyla alakalıdır.

Vietnam Ticari Vizesi

Vietnam ticari vize başvurusu için Vietnam’da anlaşmalı olduğunuz bir partner firmanının olması gerekiyor. Sizin adınıza direk göç idaresine giderek ticari vize başvurusu yapıyorlar. Ardından B1 belgesi adında bir belge çıkıyor. Bu belgeyle arzu ederseniz vizenizi havalimanında, arzu ederseniz de konsolosluk aracılığıyla pasaportunuza işletiyorsunuz.Vietnam ticari vize başvurularında en fazla 2 aylık kalış süresi veriyorlar ve başvuru süresi hem uzun hem zahmetli oluyor. Bu sebeple eğer 25 günden fazla kalmayacaksanız turistik vize almanızı tavsiye ederiz. Vietnam turistik vizesi, 10 iş gününde evraksız olarak alınabilmektedir. Ücret olarak da daha uygundur.

Vietnam Turistik Vizesi

Vietnam turistik vizesi, almanız için ticari vizede b1 belgesi gerektiği gibi, bunda da c1 belgesi gerekmektedir. Ancak turistik vizeye göre çok daha kolay alınabilmektedir.

Vietnam Turistik Vizesi Başvuru Evrakları

Vietnam vizesi gerekli evraklar ;

  • Pasaportunuzun ilk sayfasının görüntüsü
  • Uçak bileti rezervasyonlarınız

Vietnam vizesi ücreti 90 USD – Yerli ve Güvenilir Firma – Faturalı İşlem

Önce Vize, Sonra Ödeme

Telefon / Whatsapp :+90 541 210 2020
Mail : vietnamavize@gmail.com 
Adres : Dumlupınar mah. Park Cad. No : B/10 D 20 Bursa / Nilüfer

Vietnam Turistik Vizesi Başvuru Süreci

Vietnam turistik vizesi başvurusu için, pasaportunuzun ilk sayfasının görüntüsü ve uçak bileti rezervasyonlarını tarafımıza iletiyorsunuz. Ortalama 10 iş günü içinde size vize onay mektubu (c1 belgesi) adında bir belge iletiyoruz. Bu belgenin aslı Vietnam’da kalıyor, kopyasını size gönderiyoruz. Bu belgenin çıktısıyla birlikte 2 adet biyometrik fotoğraf bulundurmanız kafi oluyor.

Bu belgeyle sorunsuz bir şekilde check-in işlemi yaparak uçağınıza binip Vietnam’a uçuyorsunuz. Havalimanında pasaport kontrolü öncesi vize ofisine giderek pasaportunuzu, size gönderdiğimiz c1 belgesini ve 2 adet biyometrik fotoğrafı teslim ediyorsunuz. Bir de orda basit bir vize başvuru formu dolduruyorsunuz. Hepsi bu kadar, ortalama 15 dk içinde size pasaportunuzu vizeniz işlenmiş şekilde teslim ediyorlar ve sorunsuz bir şekilde pasaport kontrolüne geçiyorsunuz.

Vietnam Turistik Vize Ücreti

Vietnam turistik vize ücreti 90 usd‘dir. Havalimanında da 25 usd vize işleme ücreti ödenmektedir. Bu ücret tek girişli için geçerlidir. Çift girişli vize ücreti 110 usd + 50 usd havalimanında ödenen vize işleme ücreti şeklindedir. Express başvurularda ise 150 usd + 25 usd tek girişli, çift girişli için 170 usd + 50 usd vize işleme ücreti şeklindedir.

Vietnam Vizesi’ni Havalimanında Almak Riskli Mi ?

Hayır değil. Siz onaylanmış bir vizenizi havalimanında bastıracaksınız, oraya gittiğinizde yeni bir vize başvurusu yapmayacağınız için vize alamama gibi bir riskiniz yok. Arzu ederseniz herhangi bir konsolosluk aracılığıyla da vizenizi işletebilirsiniz. Havalimanında vize işleme ücreti 25 usd iken, konsolosluklarda 110 usd’ye kadar çıkabilmektedir. Müşterilerimizin %90’ı maliyet farkından dolayı vizelerini havalimanında işletmeyi tercih ediyorlar. Vietnam vizesi 2019 yılında da aynı prosedürle alınmaktadır. Vietnam vize başvurularınız için; +90 541 210 20 20 Whatsapp / Tel hattından bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
Open chat