Vietnam Kapıda Vize Nasıl Alınır ? Vietnamavize.com

Vietnam Kapıda Vize Nasıl Alınır ?

Vietnam Kapıda Vize hakkında

vietnam kapıda vize
vietnam kapıda vize

Vietnam kapıda vize uygulaması tüm ülke vatandaşlarının faydalanabildiği bir uygulamadır. Fakat bu yine de değildir ki, elimizi kolumuzu sallayarak Vietnam’a varıp kapıda vize alabiliriz. Gitmeden önce Vietnam C1 belgesi (Vize onay mektubu) adında bir belge temin etmemiz gerekiyor. Bu belgeyi temin ettikten sonra istersek Vietnam’a vardığımızda havalimanında arzu edersek de konsolosluk aracılığıyla vizemizi pasaportumuza işletebiliyoruz.

Vietnam vizesi ücreti 90 USD – Yerli ve Güvenilir Firma – Faturalı İşlem
Önce Vize, Sonra Ödeme
Telefon / Whatsapp :+90 541 210 2020
Mail : vietnamavize@gmail.com 
Adres : Dumlupınar mah. Park Cad. No : B/10 D 20 Bursa / Nilüfer

Vietnam C1 belgesi nedir ? Nasıl alınır ?

Vietnam C1 belgesi, Vietnam’da kapı vizesi alımı için gerekli olan; vizenizin onaylandığını taahhüt eden bir belgedir. Bu belge olmadan Vietnam kapıda vize uygulamasından faydalanamıyorsunuz. Biz Vietnamavize.com olarak Türk vatandaşları için 2016 yılından itibaren aralıksız olarak Vietnam C1 belgesi temin etmekteyiz. Bu belgeyi oldukça aracılığımızla en uygun fiyata ve garantili bir şekilde alabiliyorsunuz.

1- Öncelikle pasaportunuzun ilk sayfasının görüntüsü ve uçak bileti rezervasyonlarınızı bize whatsapp veya mail aracılığıyla iletiyorsunuz.
2- Başvurunuzu Vietnam’da bulunan anlaşmalı olduğumuz firma aracılığıyla Vietnam Göç İdaresi’ne iletiyoruz.
3- Ortalama 10 gün içinde Vietnam C1 belgeniz elimize mail ortamında geliyor. Biz de aynı şekilde bu belgeyi size iletiyoruz. Bu belgenin aslına ihtiyacınız olmuyor.
4-Bu belgenin çıktısıyla birlikte 2 adet biyometrik (4×6) fotoğraf bulundurmanız yeterli oluyor.

Vietnam Kapıda Vize nasıl alınır ?

1- Check’in işlemi esnasında hava yolları görevlisi sizden Vietnam vizenizi göstermenizi istiyor. Siz bu Vietnam C1 belgesinizi (Vize onay mektubu) gösterip, sorunsuz bir şekilde uçağınıza biniyorsunuz.
2- Vietnam’a vardığınızda havalimanında pasaport kontrolü öncesi vize ofisine gidiyorsunuz.
3- Vize görevlileri sizden basit bir vietnam vize başvuru formu doldurmanızı istiyor. Bu formu doldurduktan sonra pasaportunuzu, c1 belgenizi, 2 adet biyometrik fotoğraf ve bu doldurmuş olduğunuz başvuru formunu teslim ediyorsunuz. Ortalama 15-20 dk içinde isminizi sesleniyorlar ve vizeniz hazır! Ardından sorunsuz bir şekilde pasaport kontrolüne geçip, ülkeye giriş yapabiliyorsunuz.

Vietnam kapıda vize ücreti nedir ?

Tek girişli Vietnam vizesi için ; c1 belgesi ücreti : 90 usd , havalimanında ödenen vize işleme ücreti : 25 usd.

Çift girişli Vietnam vizesi için ; c1 belgesi ücreti : 110 usd, havalimanında ödenen vize işleme ücreti : 50 usd

Vietnam’a kapıda vize almak riskli mi ?

Hayır değil. Siz Vietnam’a vardığınızda yeni bir vize başvurusu yapmıyorsunuz. Onaylanmış bir vizenizi sadece bastırıyorsunuz. Yani oraya gittiğinizde yeni bir vize başvurusu yapıyor olsanız sizi almayabilirler fakat zaten daha önceden vizeniz onaylandığı için böyle bir ihtimal ortadan kalkmış oluyor. Sizin için temin ettiğimiz c1 belgesi (vize onay mektubu) vizenizin onaylandığını taahhüt eder.

Kara sınırında vietnam vizesi alabiliyor muyuz ?

Maalesef. Vietnam’a sadece havalimanında kapı vizesi alınabilmektedir. Eğer Vietnam’a karayoluyla gitmek isterseniz dünya üzerindeki herhangi bir Vietnam konsolosluğu aracılığıyla Vietnam vizenizi pasaportunuza işletmeniz gerekmektedir.

Öncelikle yine aracılığımızla c1 belgesi temin etmeniz gerekmektedir Belgeniz çıktıktan sonra vizenizi hangi konsolosluk aracılığıyla almak istiyorsanız o konsolosluğa vizenizi onlar aracılığıyla alacağınıza dair bir bilgilendirme fax’ı çekiyoruz. Ardından oraya gidip sorunsuz bir şekilde vizenizi alabiliyorsunuz.

Vietnam’da en fazla kaç gün kalınabilir ?

Vietnam’da Türk vatandaşları mayıs 2019 itibariyle max. 25 gün kalabiliyorlar. Vizelerini uzatma imkanları olmuyor. Ülkeden çıkış yaparak tekrar vize başvurusu yapabilir, daha sonrasında giriş yapabilmektedirler.

Yeşil pasaport için Vietnam vizesi gerekiyor mu?

Yeşil pasaport için vietnam vizesi gerekmemektedir. Yeşil pasaport sahipleri 90 güne kadar Vietnam’da vizesiz kalabilmektedir.


Vietnam Kapıda Vize Nasıl Alınır ?” üzerine 2 görüş

  1. uçak biletleri pahalı olduğu için kara yoluyla giriş yapmak istiyoruz. bu konuda yardımcı olur musunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
Open chat