Vietnam C1 Belgesi Nedir ? Nasıl Alınır ? - Vietnamavize.com

Vietnam C1 Belgesi Nedir ? Nasıl Alınır ?

Vietnam C1 Belgesi

Vietnam C1 Belgesi diğer adıyla vize onay mektubu vietnam vizesi ile eş değer bir anlam taşımaktadır. Bu belge sadece Vietnam’da bulunan yerel bir seyahat acentesinin sizin adınıza Immigration Office’e (Vize ofisi) başvurmasıyla alınabilmektedir. Sizin oraya turistik amaçlı gideceğinizi, belirli tarihler arasında kalıp daha sonrasında da çıkacağınızı taahhüt eder. Vietnam vize başvurusu için mutlaka temin edilmesi gereken belgedir.

vietnam c1 belgesi
vietnam c1 belgesi

Vietnam C1 Belgesi başvurusu için gerekli evraklar nelerdir ?

Vietnam C1 Belgesi alabilmeniz için gerekli evraklar sadece;

  • Pasaportunuzun ilk sayfasının görüntüsü
  • Uçak bileti rezervasyonlarınız

Başka bir belgeye ihtiyaç yok. Bu evrakları bize whatsapp veya mail aracılığıyla iletmeniz kafi. Dünya’nın herhangi bir yerinde olabilirsiniz. Hiç bir önemi yok.

Şu soru akıllara gelebilir ; Henüz uçak biletimizi almadık, vizemiz çıktıktan sonra almak istiyoruz mümkün mü ?
Evet mümkün. Eğer giriş – çıkış yapacağınız tarihler belli ise, sizin adınıza geçici bir rezervasyon sunup belgenizi alabiliyoruz.

Vietnam C1 Belgesi nereden temin edilir?

Vietnam C1 Belgesini, Vietnamavize.com olarak Vietnam’da bulunan yerel bir seyahat acentemiz aracılığıyla hızlı ve %100 garantili bir şekilde alabiliyoruz.

2016’dan beri Türk vatandaşları için Vietnam C1 belgesi temin ediyoruz. Faturalı- Resmi bir şekilde işlem yapıyoruz. Referanslarımızın bir kısmını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İletişim bilgilerimiz ;
Telefon / Whatsapp : +90 541 210 20 20
Mail : vietnamavize@gmail.com

Vietnam C1 Belgesini almak ne kadar sürüyor ?

Vietnam C1 Belgesini almak ortalama 7 iş günü sürüyor. En az 15 gün önceden başvuru yapılmasında fayda var. Eğer bunu hızlandırmak isterseniz 3 iş gününe düşürebiliyorsunuz. Bu durumda da express olarak başvuru yapmanız gerekmektedir.

Vietnam C1 Belgesi ücreti nedir ?

Önce vizenizi alın, sonrasında ödemenizi yapın!

Ödemenizi vize çıktıktan sonra gerçekleştirirsiniz. İster kredi kartıyla isterseniz de havale/eft şeklinde.Arzu ederseniz vietnam konsolosluğunu arayarak belgenizin geçerliliğini teyit ettirebilirsiniz. Bu açıdan size %100 güven veriyoruz.

Tek Girişli Vietnam C1 Belgesi90 USD
Çift Girişli Vietnam C1 Belgesi110 USD
Express Vietnam C1 Belgesi150 USD

Arzu ederseniz fast track VIP vize hizmeti de alabilirsiniz.  

Vietnam C1 Belgesini temin ettikten sonraki süreç nedir ?

C1 belgenizi temin ettikten sonraki süreçten; bu belgenin çıktısını almanız ve yanınızda 2 adet biyometrik fotoğraf bulundurmanız kafi. Havalimanına vardığınızda pasaport kontrolü öncesi vize ofisine gidiyorsunuz. Orda size vietnam vize başvuru formu veriyorlar. Onu dolduruyorsunuz. Ardından yetkililere pasaportunuzu, c1 belgenizi, 2 adet biyometrik fotoğrafınızı ve bu doldurduğunuz formu teslim ediyorsunuz. 15-20 dk içinde adınızı seslenip sizden 25 USD  vize işleme ücreti talep ediyorlar. Sonrasında vizenizin basılı olduğu pasaportunuzu teslim edip, pasaport kontrolüne geçiyorsunuz. Ardından da ülkeye sorunsuz bir şekilde giriş yapıyorsunuz.

Vietnam C1 Belgesinin bu kadar kolay alınmasının sebebi nedir ?

Bu soruyu çok sık alıyoruz. Bu nedenle cevaplama gereği duyduk. Bu belgenin bu kadar kolay alınmasının sebebi; yerel seyahat acentesinin sorumluluğunda bu belgeyi alıyor olmamız. Eğer kişi taahhüt edilen tarihler arasında Vietnam’dan çıkış yapmaz ise sorumluluk firmada olacak. Kişi bulunduğunda ülkeden gönderilmesi için gerekli uçak biletlerinin tanzim edilmesi firma tarafından yapılması istenir. Soruşturma geçirebilir.Eğer çok ciddi bir sıkıntıyla karşılaşılmış ise lisansı iptale kadar gidebilir.Vietnam bu konuda çok katı bir ülke. Haliyle tüm sorumluluk firmada olduğu için belgeyi alması da kolay oluyor. Görüldüğü üzere evraksız vietnam vizesi almak oldukça kolay.

Vietnam Vizesini pasaportuma konsolosluk aracılığıyla işletmem mümkün mü ?

Evet mümkün. Dünya’nın herhangi bir yerindeki Vietnam konsolosluğu aracılığı ile vizenizi pasaportunuza işletebilirsiniz. Önemli olan C1 Belgenizin olması. Türkiye’de sadece vize işleme ücreti olarak 110 USD talep ettikleri için bizden bu belgeyi temin eden herkes vizelerini havalimanında bastırmayı tercih ediyorlar. Diğer ülkelerdeki vietnam konsolosluklarında ücretler 50-60 $ civarında. Sadece bize vizenizi hangi Vietnam konsolosluğu aracılığıyla işletmek istediğinizi bildiriyorsunuz, biz de göç idaresinden o konsolosluğa vizenizi orada işleteceğinize daire bir fax çektiriyoruz, daha sonrasında da ilgili konsolosluğa gidip sorunsuz bir şekilde vizenizi işletiyorsunuz.

Vietnam C1 Belgesi ile Vietnam’a karayoluyla giriş yapılır mı ?

Maalesef hayır. Vietnam’a karayoluyla giriş yapmak istiyorsanız, vizenizi konsolosluk aracılığıyla daha önceden pasaportunuza işletmiş olmanız gerekmektedir. Karayolu sınırında vize işleme hizmeti verilmemektedir. Bu hizmet sadece havayolu ile girişlerde geçerlidir.

Vietnam C1 Belgesi Nedir ? Nasıl Alınır ?” üzerine 14 görüş

  1. Ülkeye giriş tarihinden ne kadar zaman önce başvuru yapmamız gerekir en sağlıklısı ?

  2. merhaba vietnama bir iş için gitmeyi planlıyorum. bir arkadaşım yeşil pasaport sahibi. onun da vize alması gerekiyor mu bu c1 belgesi için ?

  3. almanyada yaşıyorum vietnam c1 belgesi temin etmek istiyorum. yardımcı olur musunuz ?

  4. ibrahim bey gerçekten sağolun. baya endişeliydik fakat hiç bir sorun yaşamadan aldık vizemizi

  5. ibrahim bey, vize konusunda desteğiniz için çok teşekkür ederiz. herşey sorunsuz gerçekleşti. havalimanında çok fazla vakit kaybetmeden vizemizi alıp, sorunsuz bir şekilde vietnama giriş yaptık. emeğinize sağlık. sizi herkese tavsiye edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
Open chat