Tayland Vizesi : Tayland Vize İstiyor Mu ? - Vietnamavize.com

Tayland Vizesi : Tayland Vize İstiyor Mu ?

Tayland Vizesi

Tayland vizesi konusu, Tayland’a gitmek isteyen kişilerin merak ettiği bir husus. Tayland vize istiyor mu sorusu bize müşterilerimizden sıkça gelen sorulardan biri bu sebeple bu konuda yazmak istedik. Size sevindirici bir haber verelim Tayland Türk vatandaşlarından vize talep etmiyor. Sadece biletinizi alıp gidebiliyorsunuz.

Türk vatandaşları olarak Tayland’da vize ihtiyacı olmadan 30 güne kadar kalabiliyoruz. Tayland Türkiye’nin de dahil olduğu 55 ülkeden vize talep etmiyor. Bu da Tayland’ı alternatif bir tatil noktası yapıyor. Özellikle hava yollarının belirli zamanlarda yaptığı bilet promosyonlarıyla çok uygun fiyatlara uçak biletleri bulunabilmektedir. Tayland ucuz uçak bileti konusunu da ayrıca ele alacağız.

tayland vizesi
tayland vizesi

Tayland Vizesi Nasıl Uzatılır ?

Tayland vizesi uzatmak, evet mümkün. İlgili devlet dairesine giderek 1900 baht karşılığında (yaklaşık 370 TL) vizenizi 30 gün daha uzatabilirsiniz. Daha uzun kalış süresi alabilmenin alternatif bir yöntemi de Tayland’dan Malezya’ya vizesiz bir şekilde geçebilir, sınıra en yakın Penang adasındaki Tayland konsolosluğuna giderek aynı ücret karşılığında 60 gün kalış süresi alınabilmektedir.

Tayland’a Nasıl Gidilir ?

Tayland’a Türkiyeden gitmek istiyorsanız, yılın belirli dönemlerinde havayolu firmalarının kampanyalarını takip ederek uygun fiyatlı uçak bietleri bulabilirsiniz. Özellikle Qatar Airways firmasından çok uygun fiyatlı uçak bileti satın alabilirsiniz. Aynı zamanda skyscanner.com.tr web sitesi üzerinden istediğiniz tarih için uçuş planı oluşturarak alarm kurabilir, fiyat düştüğünde mail ile uyarı alabilirsiniz. Bu sayede kampanyaları kaçırmamış olursunuz.

Tayland’a diğer asya ülkelerinden geçmek istiyorsanız yine aynı şekilde skyscanner.com.tr üzerinden çok uygun fiyatlara uçak bileti bulabilir. Karayoluyla ulaşım sağlayabileceğiniz Vietnam, Kamboçya, Laos, Malezya gibi ülkelerden otobüsle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tayland otobüs bileti alabileceğiniz siteleri aşağıda görebilirsiniz.

Tayland’a Ne Zaman Gidilir ?

Tayland’a gitmek için en iyi mevsim Kasım’dan Mart’a kadar olan aralık. Çünkü tropikal iklim dolayısıyla muson yağmurları var bu aylarda muson’a maruz kalmamış oluyorsunuz. Yılbaşında’da çok kalabalık olduğundan gidilmesi pek tavsiye edilmemektedir.

Tayland’da Ulaşım

Taksi : Taksilerde ücretlendirme taksimetre ile yapılıyor. 35 bahttan açılıyor, ilk 2 km bu fiyata dahil olmakla birlikte sonrasında km başı ücret 5 baht olarak artmaktadır. Taksicilerin bazıları Türkiye’de ve dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi kurnazlık güdebilmektedir. Mevcut rotanın dışına çıkıp, sizi uzun yollardan götürmeye çalışabilmektedirler. Onun dışında taksinin diğer bir dezavantajı özellikle kabalalık şehirlerde şehir trafiğinden dolayı beklenmesi ve taksimetrenin sürekli artması.

Tuk-Tuk : Tayland’da alternatif bir ulaşım şekli de tuk-tuk. Tuk-tuk şöförleriyle sabit bir fiyat üzerinden anlaşarak, tabi pazarlık yapmayı unutmayarak istediğiniz yere gidebilirsiniz. Yine taksi şöförlerindeki kurnazlıklar tuk-tuk şöförleri için de geçerli. Turistlere yüksek fiyatlar söylüyorlar. Bu durumu da göz önünde bulundurarak pazarlığınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Moto-Taksiler : Motosikletli taksileri de kullanmayı düşünebilirsiniz. Fiyatları da oldukça uygun.

Şöförlü Araç Kiralama : Bu hizmeti Tayland’ın her yerinde bulabilirsiniz. Özellikle güvenilir firmalarından olan Oriental Escape firmasının şehirlere göre belirlediği ücretleri bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Bisiklet : Küçük yerlerde bisiklet kullanmak iyi bir alternatif ve eğlenceli bir deneyim olabilir. Fakat Thailand sürücüleri tehlikeli araç kullandığından araç trafiğinin yoğun ve tehlikeli olduğunu düşünüğünüz bölgelerde bisiklet kullanmaktan çekinmelisiniz.

Motosiklet : Motosikletleri sezona göre değişmekle birlikte günlük 150-250 baht civarında kiralayabiliyorsunuz. Arzu ederseniz aylık opsiyonlarda mevcut fakat burda dikkat etmeniz gereken durum; motosikleti kiraladığınız yerin güvenilir olması.

Otobüsler : Ekonomi yapmak açısından şehir içi otobüsleri de kullanmayı tercih edebilirsiniz. Klimasız 7 baht, klimalılar 15 baht olarak ücretlendirilmektedir.

Tayland’dan Nereye Gidilebililir ?

Bu tamamiyle sizin tercihinize bağlı olmakla beraber, genel olarak Tayland’ı ziyaret eden kişiler Kamboçya, Laos ve Vietnam’ı da ziyaret ederek bu harika coğrafyayı keşfetme deneyimini elde ediyorlar. Siz de bu ülkeleri ziyaret edebilirsiniz.

Vietnam Vizesi Hakkında

Vietnam vizesi ücreti 100 USD – Yerli ve Güvenilir Firma – Faturalı İşlem

Önce Vize, Sonra Ödeme

Telefon / Whatsapp :+90 541 210 2020
Mail : vietnamavize@gmail.com 
Adres :  Dumlupınar Mah. Park Cad. NTepe Studio B Blok D 20  Bursa/Nilüfer

Eğer Tayland’dan sonra Vietnam’a geçmek gibi bir düşünceniz varsa ve vize konusunda endişeleniyorsanız, endişelenmenize gerek yok. Biz Vietnamavize.com olarak vizenizi çok kolay bir şekilde alıyoruz. Başvuru için whatsapp veya mail üzerinden sadece pasaport ilk sayfa görüntünüzü ve Vietnam’a giriş yapacağınız tarihleri bildiriyorsunuz, biz sizin adınıza göstermelik uçak bileti rezervasyonu sunarak vize onay mektubunuzu 7-10 iş günü içinde alıyoruz ve tarafınıza iletiyoruz. Siz de bu belgeyle havalimanında vizenizi pasaportunuza sorunsuz bir şekilde işlettikten sonra, Vietnam’a giriş yapıyorsunuz.

Karayoluyla giriş yapmak isterseniz, size temin ettiğimiz belge aracılığıyla Thailand’da bulunan Vietnam konsolosluğuna giderek vizenizi pasaportunuza işletiyorsunuz ve bu şekilde karayoluyla Vietnam’a giriş yapabiliyorsunuz. Vietnam vizesi hakkında detaylı bilgi isterseniz buraya tıklayarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

İlginizi Çekebilir ;

Summary

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön