Laos Vizesi Nasıl Alınır ? Kapıda Laos Vizesi - Vietnamavize.com

Laos Vizesi Nasıl Alınır ?

laos vizesi nasıl alınır ?
laos vizesi nasıl alınır ?

Laos vizesi nasıl alınır ? konusu da merak uyandıran ve birçok kişi için muallakta olan bir konu. Son dönemde Türk gezginler Tayland – Kamboçya – Laos – Vietnam rotasını izlemektedir. Bu 4 ülkeden Tayland ve Kamboçya vize konusunda sorun yaşatmasa da Laos ve Vietnam biraz sıkıntılı gözüküyordu.2019 Mayıs ayına kadar Türk vatandaşları Laos vizesi için Tayland veya Kamboçya konsoloslukları aracılığıyla vize başvurusu yapıp vizeleri o şekilde alıyorlardı. Dışişleri bakanlığı Mayıs itibariyle Laos Türk vatandaşları için kapıda vize uygulaması başlatıldığını web sitesi üzerinden duyurmuştu.

Kaynak : http://www.mfa.gov.tr/turk-vatandaslarinin-tabi-oldugu-vize-uygulamalari.tr.mfa

Laos Vizesi Nasıl Alınır ?

Laos vizesi, Türk vatandaşları tarafından karayolu veya havayolu girişlerde kapı vizesi olarak alınabilmektedir. 35 USD vize harcı ödeyerek 30 günlük vize alınabiliyor. Arzu edilirse söz konusu harca ilaveten 15 USD ödeme yaparak laoevisa.gov.la sitesinden e-vize başvurusu yapabilmektedir. Laos, Koronavirüsü salgınından dolayı, Mart 2020’den itibaren vize işlemlerini geçici olarak durdurmuştur.

Laos Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir ?

Laos vizesi başvuru evrakları olarak, dolduracağınız bir vize başvuru formu, 1 adet fotoğraf ve 35usd teslim ederek sorunsuz bir şekilde vizenizi alabilirsiniz.

Yeşil Pasaport için Laos Vizesi Gerekiyor Mu ?

Evet, yeşil pasaport için de laos vizesi gerekmektedir. Sınıra gittiğinizde aynı yöntemle basit bir şekilde vizenizi alabilirsiniz.

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

Laos sonrasında Vietnam’ı da ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları için vize konusunda yardımcı olmaktayız. 2016 yılından beri Vietnam Vizesi hizmeti vermekteyiz. Başvuru için sadece Whatsapp üzerinden pasaportunuzun ilk sayfasının görüntüsünü göndererek, giriş-çıkış tarihlerinizi belirtmeniz yeterli. Sizin adınıza vize onay mektubu (vietnam c1 belgesi) adında bir belge alıyoruz. Bu belgeyle direk havalimanına gittiğinizde 2 adet biyometrik fotoğrafla birlikte sorunsuz bir şekilde vizenizi alıp, ülkeye giriş yapabiliyorsunuz. Belge ücreti olarak 90 USD, havalimanında da 25 USD vize işleme ücreti ödüyorsunuz. Ekstra bir masraf yok. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilir veya direk bizimle iletişime geçebilirsiniz.Vietnam vizesi 2020 yılında da aynı şekilde temin edilebilmektedir. Kamboçya vizesi için de buradaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Vietnam vizesi ücreti 100 USD – Yerli ve Güvenilir Firma – Faturalı İşlem

Önce Vize, Sonra Ödeme

Telefon / Whatsapp :+90 541 210 2020
Mail : vietnamavize@gmail.com 
Adres : Dumlupınar mah. Park Cad. No : B/10 D 20 Bursa / Nilüfer

Laos Vizesi Nasıl Alınır ?” üzerine 17 görüş

  1. bilgilendirme için çok sağolun. ben de kara kara düşünüyordum laos için.

  2. harikasınız. süper ki konsoloslukla uğraşmayacağız. bayağı sıkıntılı olduğunu duymuştuk ama vize kalktıysa artık sorun yok demektir 🙂

  3. vay be sonunda.. geçen seferki hindi çin ziyaretimizde laosu es geçmiştik laos vizesi yüzünden. bir dahakine ziyaret ederiz artık

  4. laos vizesini imkansız görüyorduk ya bu çok iyi oldu. ne zaman gideriz bilmiyorum fakat bi uzak doğu asya seyahatimizde mutlaka görmek istediğim ülkelerden biri.

  5. arkadaşlar merhabalar, vietnam’dan laos’a geçmek istediğimde vietnam sınır kapısında vize talep ettiler. durumu anlatmaya çalışmama rağmen hiç bir şekilde dinlemediler ve geri döndüm. laos konsolosluğundan vize alarak geçtim laosa. diğer ülkeleri bilmem ama eğer laos’a vietnam’dan geçmek istiyorsanız dikkatli olun. bu konuda memurlar gerçekten bilgisiz.

  6. çin hindiyi bi gezelim diyoruz biz de. vietnam sonrası laos iyi fikir gibi geldi. teşekkürler bilgilendirme için

  7. merhaba önce laos’u ziyaret edip sonra vietnam’a geçmek istiyorum laost kapıda vize alabiliyorum fakat vietnam’ın prosedürü nedir bu konuda sizden temin ettiğimiz c1 belgesi ile kapıda vize alabiliyormuyuz ? ne dersiniz ?

    1. Merhaba Koray bey, vizenizi karayolu ile geçişlerde kapıda alabilmeniz için vizenizi konsolosluktan işletecek üzere başvuru yapmanız gerekir. Arzu ederseniz yaparız başvurunuzu ve vizenizi bulunduğunuz yerdeki Vietnam konsolosluğu aracılığıyla işletebilirsiniz. +90 541 210 20 20 whatsapp hattımız üzerinden bizimle iletişime geçerseniz, yardımcı olmak isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön