Laos Vizesi Nasıl Alınır ? Kapıda Laos Vizesi - Vietnamavize.com

Laos Vizesi Nasıl Alınır ?

laos vizesi nasıl alınır ?
laos vizesi nasıl alınır ?

Laos vizesi nasıl alınır ? konusu da merak uyandıran ve birçok kişi için muallakta olan bir konu. Son dönemde Türk gezginler Tayland – Kamboçya – Laos – Vietnam rotasını izlemektedir. Bu 4 ülkeden Tayland ve Kamboçya vize konusunda sorun yaşatmasa da Laos ve Vietnam biraz sıkıntılı gözüküyordu.2019 Mayıs ayına kadar Türk vatandaşları Laos vizesi için Tayland veya Kamboçya konsoloslukları aracılığıyla vize başvurusu yapıp vizeleri o şekilde alıyorlardı. Ancak 2019 Mayıs itibariyle Laos Türk vatandaşları için kapıda vize uygulaması başlattı.

Dış işleri bakanlığının sitesindeki güncellemeye göre Türk vatandaşları artık konsolosluk aracılığıyla vize başvurusu yapmaya gerek kalmadan, direk sınırı kapısında vizelerini sorunsuz bir şekilde alabilmektedirler.

laos vizesi
laos-vizesi

Kaynak : http://www.mfa.gov.tr/turk-vatandaslarinin-tabi-oldugu-vize-uygulamalari.tr.mfa

Laos Vizesi Kapıda Nasıl Alınır ?

Laos vizesi ile ilgili olarak için dışişleri bakanlığının sitesinde ; Türk vatandaşlarının uçakta ve sınır kapılarında dolduracak oldukları bir formla birlikte, 1 adet fotoğraf ibraz ederek 35 usd karşılığında 30 güne kadar kalış süreli vize alabilecekleri belirtilmiştir. Yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Laos Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir ?

Üstte de belirttiğimiz üzere ekstra bir evrağa gerek yoktur. Laos vizesi başvuru evrakları olarak, dolduracağınız bir vize başvuru formu, 1 adet fotoğraf ve 35 usd teslim ederek sorunsuz bir şekilde vizenizi alabilirsiniz.

Daha öncesinde birçok kişi Tayland’dan laos vizesi ve Kamboçya‘dan laos vizesi almaya çalışmaktaydı ve onlar için biraz stresli bir durum olmaktaydı. Şimdi ise direk sınır kapısında sorunsuz bir şekilde Kapıda Laos vizesi alınabilmektedir.

Yeşil Pasaport için Laos Vizesi Gerekiyor Mu ?

Evet, yeşil pasaport için de laos vizesi gerekmektedir. Sınıra gittiğinizde aynı yöntemle basit bir şekilde vizenizi alabilirsiniz.

Uyarı : Son günlerde Vietnam’dan karayolu ile Laos’a geçmek isteyen kişilere Laos vizesi sorulmuş ve geçişine izin verilmemiş. Memurların İngilizce bilgisinin olmamasıyla alakalı da sorun çözülememiş ve geri döndürülmüşler. Bu durumu da göz önünde bulundurarak vizenizi daha önceden herhangi bir Laos konsolosluğu aracılığıyla almanızda fayda var.

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

Laos sonrasında Vietnam’ı da ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları için vize konusunda yardımcı olmaktayız. 2016 yılından beri Vietnam Vizesi hizmeti vermekteyiz. Başvuru için sadece Whatsapp üzerinden pasaportunuzun ilk sayfasının görüntüsünü göndererek, giriş-çıkış tarihlerinizi belirtmeniz yeterli. Sizin adınıza vize onay mektubu (vietnam c1 belgesi) adında bir belge alıyoruz. Bu belgeyle direk havalimanına gittiğinizde 2 adet biyometrik fotoğrafla birlikte sorunsuz bir şekilde vizenizi alıp, ülkeye giriş yapabiliyorsunuz. Belge ücreti olarak 90 USD, havalimanında da 25 USD vize işleme ücreti ödüyorsunuz. Ekstra bir masraf yok. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilir veya direk bizimle iletişime geçebilirsiniz.Vietnam vizesi 2020 yılında da aynı şekilde temin edilebilmektedir. Kamboçya vizesi için de buradaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Vietnam vizesi ücreti 90 USD – Yerli ve Güvenilir Firma – Faturalı İşlem

Önce Vize, Sonra Ödeme

Telefon / Whatsapp :+90 541 210 2020
Mail : vietnamavize@gmail.com 
Adres : Dumlupınar mah. Park Cad. No : B/10 D 20 Bursa / Nilüfer

Laos Vizesi Nasıl Alınır ?” üzerine 11 görüş

  1. harikasınız. süper ki konsoloslukla uğraşmayacağız. bayağı sıkıntılı olduğunu duymuştuk ama vize kalktıysa artık sorun yok demektir 🙂

  2. vay be sonunda.. geçen seferki hindi çin ziyaretimizde laosu es geçmiştik laos vizesi yüzünden. bir dahakine ziyaret ederiz artık

  3. laos vizesini imkansız görüyorduk ya bu çok iyi oldu. ne zaman gideriz bilmiyorum fakat bi uzak doğu asya seyahatimizde mutlaka görmek istediğim ülkelerden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
Open chat