Kamboçya Vizesi Nasıl Alınır? - Vietnamavize.com

Kamboçya Vizesi Nasıl Alınır ?

Kamboçya Vizesi

Kamboçya vizesi nasıl alınır ? sorusu tarafımıza çokca gelen sorulardan. Genellikle kişiler ziyaretlerini Tayland, Kamboçya, Vietnam olarak gerçekleştirdiğinden Kamboçya’yı ziyaret etmek için Kamboçya vizesi almak şart. Peki nasıl alırız bu vizeyi, hemen bahsedelim.

Kamboçya E-vize Nasıl Alınır ?

Kamboçya vizesi 2 şekilde alınmaktadır. Biri e-vize uygulaması, diğeri kapıda vize uygulaması. E-vize alırsanız kapıdaki işlemleriniz daha kısa sürede halloluyor. Kamboçya e-vize başvurusu yapmak için buraya tıkladıktan sonra gerekli yönergeleri izleyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Sizden sadece ekstra olarak jpeg veya png formatında yeni çekilmiş bir biyometrik fotoğrafınızı istiyorlar. Vize 30 gün olarak verilmekte ve sizden toplamda 30 USD + 7 USD işlem ücreti olarak toplamda 37 USD talep edilmektedir. Vizeniz 3 iş günü içinde elinizde olmaktadır. Vizeniz belirttiğiniz e-mail adresinize gönderiliyor ve bunun çıktısını alarak direk sınıra giderek sorunsuz bir şekilde vizenizi işletip, ülkeye giriş yapabiliyorsunuz. Kara sınırında veya havalimanında vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Kamboçya e-vize uygulamasının avantajı nedir diye soracak olursanız, kapıda form doldurmadığınız için zaman kazanmış ve kapıda polis tarafından talep edilen gayri resmi paraları ödemekten kurtulmuş oluyorsunuz.

Kamboçya Kapıda Vize Nasıl Alınır ?

İlle de ben Kamboçya vizesi’ni kapıda alacağım diyorsanız o da mümkün daha önce de belirttiğimiz gibi. Sınıra gittiğinizde size aşağıdaki gibi bir vize başvuru formu veriliyor.

kamboçya vize başvuru formu
kamboçya vize başvuru formu

Bu formla birlikte aynı zamanda size giriş/çıkış kartı veriyorlar.Onu da aşağıda görebilirsiniz.

kamboçya giriş-çıkış kartı
kamboçya giriş çıkış kartı

Bu kartı ve formunuzu doldurup, 2 adet biyometrik fotoğraf ve 30 USD teslim ediyorsunuz.Sınırda ekstradan da 3-4 usd civarı gayri resmi ücret talep ediyorlar. Bunu da not olarak vermiş olalım. Form, kart ve vize ücretini teslim ettikten sonra 5 dakika içinde vizenizi pasaportunuza işleyip teslim ediyorlar.

Kamboçya Vizesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Kapıda Kamboçya vizesi alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var.Sınır polisi vizenizi alırken, vize etikeni yapıştıyor ama aynı zamanda girişinize dair vurması gereken damgayı vurmuyor. Siz çıkarken de bu damganın olmadığı ve sorunun hallolması sizden ekstra para ödemeniz söyleniyor. Bu tarz durumu yaşamamak için girişte damganın vurulduğundan emin olun.

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

Vietnam vizesi konusu bir çok gezgin’in kafasını kurcalamakta. Ancak sanıldığının aksine alması çok kolay. Vietnam vizesi konusunda 2016 yılından beri Türk vatandaşlarına yardımcı olmaktayız.

Tarafımıza whatsapp veya mail aracıllığıyla sadece pasaportunuzun ilk sayfasının görüntüsü ve uçak bileti rezervasyonlarınızı göndermeniz yeterli. 10 iş günü içinde size vize onay mektubu (vietnam c1 belgesi) adında bir belge iletiyoruz. Bu belgenin kopyası kafi oluyor. Bu belgeyle direk havalimanında pasaport kontrolü öncesi vizenizi alabiliyorsunuz.

Havalimanında vizenizi alabilmeniz için ihtiyacınız olanlar ; 2 adet biyometrik fotoğraf, vietnam c1 belgesi ve 25 usd. Orda da teslim edeceğiniz bir formla birlikte vizenizi 15-20 dk içinde pasaportunuza işliyorlar ve sorunsuz bir şekilde Vietnam’a giriş yapabiliyorsunuz.

Belge ücreti olarak da bize 90 USD ödüyorsunuz. Bu ücreti belgeniz çıktıktan sonra arzu edereniz havale/eft şeklinde gerçekleştirebiliyorsunuz. Eğer giriş tarihiniz yakın bir tarihse ücreti Vietnam’a vardığınızda ofisimize elden de ödeme yapabiliyorsunuz.

Laos vizesi hakkında da detaylı bilgiye buraya tıklayarak sahip olabilirsiniz.

Vietnam vizesi ücreti 90 USD – Yerli ve Güvenilir Firma – Faturalı İşlem

Önce Vize, Sonra Ödeme

Telefon / Whatsapp :+90 541 210 2020
Mail : vietnamavize@gmail.com 
Adres : Dumlupınar mah. Park Cad. No : B/10 D 20 Bursa / Nilüfer

Kamboçya Vizesi Nasıl Alınır ?” üzerine 11 görüş

  1. bilgilendirme için teşekkürler. biz online olarak başvurumuzu gerçekleştirdik kolayca halloldu

  2. valla bilmiyorduk. sayenizde vietnam, laos ve kamboçya vizelerimizi halletmiş olduk. teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
Open chat