2 Adımda Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ? Vietnamavize.com

2 Adımda Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

Vietnam vizesi hakkındaki spekülasyonları bir yana bırakın. Vietnam vize istiyor mu ? Vietnam vizesi nasıl alınır ? sorularının cevabını size kısaca vereceğiz. Vietnamavize.com olarak aracılığımızla 2 adımda kolayca nasıl vize alacağınız hususundan bahsetmek istiyoruz.

vietnam vizesi 2 adımda nasıl alınır
vietnam vizesi 2 adımda nasıl alınır

Vietnam vizesi ücreti 90 USD – Yerli ve Güvenilir Firma – Faturalı İşlem

Önce Vize, Sonra Ödeme

Telefon / Whatsapp :+90 541 210 2020
Mail : vietnamavize@gmail.com 
Adres : Dumlupınar mah. Park Cad. No : B/10 D 20 Bursa / Nilüfer

1 – Vietnam C1 Belgesi Başvurusu

Öncelikle aracılığımızla Vietnam C1 Belgesi başvurusu yapmanız gerekiyor. Vietnam C1 Belgesi sizin adınıza Vietnam’daki göç idaresine başvuru yaparak, tamamen turistik amaçlı gideceğinizi, belirttiğimiz tarihler arasında giriş – çıkış yapacağınızı ve vizenizin onaylandığını taahhüt eden bir belgedir. Belgenin asıl adı vize onay mektubudur.

Bize sadece pasaportunuzun ilk sayfasının görüntüsü ve varsa eğer uçak bileti rezervasyonlarınızı eğer yoksa seyahat tarihlerinizi iletmeniz kafi. Vietnam C1 Belgeniz 7-10 iş günü içinde elimizde oluyor. Belgenizi direk size mail ortamında iletiyoruz. Daha önce de belirttiğimiz gibi belgenizin çıkması vizenizin kabul olduğu, onaylandığı anlamına geliyor.Geriye sadece bastırması kalıyor. Ödemenizi belgeniz çıktıktan sonra yaparsınız. Tek girişli için 90 USD, çoklu girişli için 110 USD ödeme yaparsınız. Arzu ederseniz konsolosluğu arayarak belgenin geçerliliğini teyit edebilirsiniz. Bu konuda Vietnamavize.com olarak %100 güven sunuyoruz.

2 – Vietnam Vizesini Havalimanında Almak

Vietnam’a giderken check – in işlemi esnasında c1 belgemizi gösterek uçağımıza binebiliyoruz. Vietnam’a vardığımızda da pasaport kontrolü öncesi Immigration Office’e giderek pasaportumuzu, 2 adet biyometrik fotoğraf ve 25 usd vize işleme ücreti teslim ediyoruz. Buna ek olarak orda doldurmamız gereken bir vietnam vize başvuru formu var. Onu siz gitmeden tarafınıza iletiyoruz ve hali hazırda doldurmuş bir şekilde gidiyorsunuz. Doldurmuş olduğunuz bu formu diğer evraklarınızla birlikte vize yetkililerine teslim ediyorsunuz ve ortalama 15-20 dk içinde pasaportunuz vietnam vizeniz işlenmiş şekilde size teslim ediliyor. Direk pasaport kontrolüne geçip hızlıca Vietnam’a giriş yapıyorsunuz.

Havalimanında Vietnam Vizesi Almak Riskli mi ?

Hayır değil. Çünkü Vietnam’a vardığınızda yeni bir vize başvurusu yapmayacaksınız. Onaylanmış bir vizenizi pasaportunuza işleteceksiniz.Yeni bir vize başvurusu yapmayacağınız için herhangi bir sorun yaşama riskiniz bulunmamaktadır.

Karayoluyla Girişlerde Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

Karayoluyla girişlerde vietnam vizesi ; kara sınırında Vietnam vizesi alamıyorsunuz. İllaki Vietnam’a karayoluyla girmek isterseniz vizenizi pasaportunuza herhangi bir Vietnam konsolosluğu aracılığıyla işletmeniz gerekir. Türkiye veya herhangi bir ülkede bulunan Vietnam konsolosluğu aracılığıyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Tek fark vize işleme ücreti maliyeti. Vize işleme ücreti havalimanında 25 USD iken, konsolosluklarda bu tutar 110 USD’ye kadar çıkabilmektedir.

Vietnam’da En fazla Kaç Gün Kalınabilmektedir ?

Vietnam Türk vatandaşlarına en fazla 25 gün kalış süresi tanımaktadır. Bu süreyi uzatmanın tek yolu, yakın bir ülkeye geçip yeni bir vize başvurusu yaparak Vietnam’a tekrar geçmektir. Biraz zahmetli olsa da tek yöntem maalesef bu.

Türk Vatandaşları Çoklu Girişli Vietnam Vizesi Alabiliyor Mu ?

Evet. Türk vatandaşları çoklu girişli Vietnam vizesi alabilmektedir. Ancak yine bu süre max. 25 gündür. Eğer arada Kamboçya, Tayland, Laos gibi ülkeleri ziyaret etme planınız varsa ve dönüş biletiniz Vietnam üzerinden ise çoklu girişli Vietnam vizesi için başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Yeşil Pasaportlular için Vietnam Vizesi Gerekli mi ?

Hayır değil. Yeşil pasaportlular 90 güne kadar vietnam vizesi ihtiyacı olmadan Vietnam’da kalabilmektedirler.

Vietnam vizesi 2020 yılında da aynı yöntemle alınabilir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

2 Adımda Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?” üzerine 15 görüş

  1. çok bilgilendirici bir yazı olmuş. teşekkür ederim. 1 ay içinde başvurmayı planlıyorum.

  2. selam. 2020 subat ayinda vietnama gitmeyi planliyoruz. en gec ne zaman basvuru gerceklestirmemiz gerekir ?

  3. yardımlarınız için çok sağolun 🙂 çok zahmet verdik size. usanmadan sorularımızı yanıtladınız. hakkınızı helal edin.

  4. vietnama çok rahat bir şekilde giriş yaptık. çok sağolun. kara kara düşünüyorduk internette yazan onca şeyden sonra rotamızı değiştirmeye karar vermiştik ancak sağolun ki sayenizde vizemizi alıp vietnam’ı görmüş olduk. gerçekten dediğiniz gibi görülmeye değer bir ülke. doğası olsun, kültürü, insanı olsun.. yemek konusunda biraz sorun yaşamadık değil ama çok da önemli değil.. bir şekilde hallettik onu da

  5. merhaba ibrahim bey. gerçekten herşey için çok teşekkür ederiz. vietnama hiç sorun yaşamadan giriş yaptık ilkte trafikteki kaos bizi ürkütse de sonrasında çok sevdik. herkese tavsiye ederiz.

    saygılar, alper sevinç

  6. bu kadar kolaymiymis 🙂 internet üzerinde bir cok yorum var inanilmaz zor olduguyla alakalı. valla helal olsun. yakın zamanda basvuru yapmayı düşünüyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön