Vietnam Vizesi - Sıkça Sorulan Sorular - Vietnamavize.com

Vietnam Vizesi – Sıkça Sorulan Sorular

Vietnam vizesi hususunda sıkça sorulan soruları derlemeye çalıştık sizin için. Harici bir sorunuz var ise vietnamavize@gmail.com mail adresi veya +90 541 210 20 20 whatsapp hattı üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Vietnamavize.com kimdir ? Size nasıl güvenebiliriz ?


Vietnamavize.com, 2016 yılından beri aralıksız hizmet veren, faturalı olarak resmi işlemler gerçekleştiren bir firmadır.Sizlere kolay ve güvenli bir şekilde vietnam için vize onay mektubu temin etmektedir. Ödemenizi belgeniz çıktıktan sonra yapabilirsiniz. Bu sebeple Vietnamavize.com sizlere %100 güven vermektedir. 7/24 muhatap bulabilirsiniz.


Vize alırken havaalanında sorun yaşama riski var mı ?

Hayır, kesinlikle yok. Bunu şu ana kadar yaptığımız yüzlerce başvurunun deneyimine dayanarak samimi bir şekilde söyleyebiliyoruz.Çünkü vize onay mektubu vizenizin onaylandığını taahhüt eder. Bir davetiye değildir. Havaalanına vardığınızda onaylanmış bir vizenizi bastıracaksınız, yani yeni bir vize başvurusu yapmayacaksınız.


Havaalanına vardığımızda ne yapmamız gerekir ?

Havaalanına vardığınızda pasaport kontrolünden önce vize ofisini göreceksiniz, oraya gittiğinizde size bir form verecekler. Klasik her ülkeye giderken doldurmanız gereken formlardan biri. Pasaport bilgilerinizi içeren, nerde kalacağınıza ve ne amaçla geldiğinize dair sorular bulunan bir form. Talep eden müşterilerimize bu formu iletiyoruz. Bu formu doldurup; pasaportunuz, vize onay mektubunuz ve 1 adet biyometrik fotoğrafınızla birlikte teslim ediyorsunuz. Ortalama 15 dakika içerisinde adınızı seslenip pasaportunuzu vizenizle birlikte teslim ediyorlar ve sizden de 25 $ bastırma ücreti talep ediyorlar. Daha sonra da pasaport kontrolüne geçip sorunsuz bir şekilde ülkeye giriş yapıyorsunuz.


Vietnam’da en fazla ne kadar kalabilirim ? Bu süreyi uzatmak için ne yapmam gerekir ?

Vietnam Türk vatandaşlarına turist vizesi için en fazla 22 günlük bir kalış süresi vermektedir. Bu sürenin üzerinde kalış süresi almak maalesef mümkün değil. Vietnam’da daha uzun kalabilmenin yolu yakın ülkelerden birine örneğin; Tayland, Kamboçya, bu ülkere geçiş yapılarak tekrardan bu belge temin edilebilir ve Vietnam’a geçiş yapılabilir. Zahmetli olsa da tek yolu bu.


Henüz biletlerimizi almadık, açıkcası vize çıkmadan da almak istemiyoruz. Bu şekilde nasıl başvuru yapabiliriz ?

Uçak biletinizi satın almanız gerekmemektedir. Sadece rezervasyon sunmanız da kafidir. Sizin adınıza bu işlemi biz de halledebiliyoruz.


Yeşil pasaport için vize başvurusu yapmamıza gerek var mı ?

Hayır. Yeşil pasaport sahipleri 90 gün boyunca Vietnam’da vizesiz kalabilmektedir. Bazı firmalar yeşil pasaportlara vize talep edildiğinden bahsetmektedir bunlara itimat etmeyin.


THY çalışanıyım, bizim biletlerimiz pass bilet oluyor. Bu durumda ne yapmamız gerekir ?

Üstteki soruda da belirttiğimiz gibi. Biletinizin çok da önemi yok. Önemli olan gidişinizin kesin olması. Sizin adınıza rezervayonlarınızı biz de halledebiliyoruz.


Ben Vietnam’a  karayolu ile girmek istiyorum, bu durumda ne yapmalıyım ?

Yine vize onay mektubu temin etmeniz gerekiyor öncelikle. Tek fark karayolu ile girişlerde vize onay mektubunuz ile vizenizi alamıyorsunuz. Karayoluyla giriş yapabilmek için vizenizi pasaportunuza önceden işletmeniz gerekiyor. Bunu da konsolosluk aracılığıyla yapmalısınız. Başvuru esnasında hangi Vietnam konsolosluğundan işleteceğinizi bize bildirirsiniz ve biz de başvurunuzu yaparız. Başvurunuz sonuçlandığında göç idaresi tarafından ilgili konsolosluğa fax çekilir ve sonrasında vizenizi pasaportunuza o konsolosluk aracılığuyla pasaportunuza işletebilirsiniz.

Çoklu Girişli Vietnam vizesi almak mümkün mü ?

Evet çoklu girişli vietnam vizesi mümkün. Ancak bu sürede tek girişli gibi max 25 gün olmaktadır. Eğer dönüş biletiniz Vietnam’dan ise ve arada farklı bir ülkeyi ziyaret edip, tekrardan Vietnam’a dönüş yapacaksanız çoklu girişli Vietnam vizesi alabilirsiniz.


Vietnam vizemi acil olarak en hızlı kaç günde alabilirim ?

Ekspres olarak yapılan başvurularda 5 iş gününde alabiliyoruz. Eskiden bu sürede 3 iş günüydü fakat şuanda en hızlı 5 iş gününde alabiliyoruz.


Türkiye’de yaşamıyorum, vize onay mektubu temin edebilir miyim ?

Tabiki. Nerde yaşadığınızın bir önemi yok. Pasaportunuzu fiziksel olarak iletmeniz gerekmiyor çünkü, mail veya whatsapp ortamında belgelerinizi iletirseniz başvurunuzu gerçekleştirebiliyoruz. Sonrasında da belgenizi mail ortamında iletiyoruz. Çıktısını alıp, 1 adet biyometrik fotoğraf Vietnam’a gitmeniz kafi, başka birşeye ihtiyacınız olmayacak.


Vietnam’da dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir ?

Özellikle Ho chi minh ve Hanoi gibi büyük şehirlerde dolaşırken çantanıza, cüzdanınıza ve telefonunuza dikkat etmeniz gerekir. Çünkü motosikletli kapkaççılar oldukça yaygın. Onun dışında taksilere binmek yerine UBER uygulamasını kullanabilirsiniz.

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön